Prečo zvoliť práve WordPress

WordPress. Ako už so samotného názvu logicky vyplýva je to “slovo tlač” v doslovnom preklade. Vo svojich začiatkoch sa používal prevažne na blogy. Verte mi dajú sa v ňom robiť aj krásne prezentačné stránky alebo a teraz si radšej sadnite – eshopy. Bez toho aby ste potrebovali vedieť programovať môžete sa stať tvorcom krásnych webových projektov.

Na virtuálnej pôde existuje veľa redakčných prostredí. Redakčné prostredie rozumejte systém v čom budete vytvárať svoj blog alebo prezentáciu. Ja som si po Joomle, s ktorou som roky bola takmer kamoška, obľúbila WordPress. Je užívateľsky veľmi priateľský.

wordpress

WordPress výhody a úskalia

– hlavná výhoda – je zdarma
– môžete s ním robiť a nemusíte mať programátorské znalosti – existuje veľa užitočných pluginov (zásuvný modul) pre zjednodušenie práce
– vytváranie a úprava článkov je tak jednoduché ako písanie v akomkoľvek textovom editore
– vkladanie fotiek je rovnako jednoduché na pár klikov
– môžete si vybrať z množstva bezplatných šablón, ktoré spravia design vášmu projektu
– v prípade potreby môžete pridať účty ďalších prispievateľov na vašich stránkach – nie ste v tom sami

Nebudeme sa tu hrať na to, že tento systém je bezchybný. Pri výskyte chýb samozrejme treba niečo opraviť. Tam už môžete vnímať aj nevýhody systému, lebo treba sem tam niečo opraviť priamo v kóde. Programátorské znalosti by tak prišli vhod. Netreba sa toho vôbec obávať. Všetko je možné zvládnuť.

Profesionálom sa nikto nenarodil. Tréningom sa ním môžete stať.

 

Layer 1