Rýchle a jednoduché: Magické SEO za pár minút

Písanie je dôležitý krok ako sa vo virtuálnom svete viete lepšie zviditeľniť. Je dobré dbať aj na tvorbu dobrého zalistovania do vyhľadávača. Rovnako ako je dobré svoj web alebo blog optimalizovať pomocou SEO pre vyhľadávanie do Googla.

Optimalizácia pre vyhľadávače:
– názvy dómen,
– názvy článkov,
– kľúčové slová,
– názvy obrázkov, …

Toto všetko môže výrazne pomôcť pri zalistovaní. Nie je to však jediný spôsob. Samotné SEO nemusí byť zložité aj keď to tak možno znie. 

Nechajte Google nech sa zamiluje do vašich stránok.

Použite tieto jednoduché tipy na vytvárenie SEO na vašej stránke a sledujte ako sa správa google.

Aký máte dôvod na riešenie SEO?

Chcete aby ľudia našli vaše stránky, blog, obchod, … Zaujímajte sa ako sú vaše stránky zaradené vo vyhľadávači. Je to práve google, ktorý vám môže v tomto pomôcť. Najskôr však pomôžte vy jemu. Zvýšte si návštevnosť, získajte čitateľov, zvýšte svoj vplyv. Verte v úspech a predaj. 

Znamená to, že vy ste ten odborník vo vašom odbore. Keď niekto vyhľadáva tému z vášho odboru, majú ľudia nájsť predsa práve vás. Majú nájsť vaše stránky. Minimálne sa majú zobrazovať na prvej stránke vo vyhľadávači Google. Skúsenosti hovoria, že ľudia sa príliš ponáhľajú aby listovali na ďalšie stránky.

seo

Prečo stále riešime odbornosť?

Pokiaľ sa zaoberáte nejakou témou a chcete informácie posúvať ďalej alebo radiť iným, mali by ste byť v danej oblasti odborníkom. Nikto nevie všetko, avšak vy ste ochotný vzdelávať sa aby ste vedeli o svojej téme veľmi veľa.  Aj to je dôvod prečo čítate tieto riadky. 🙂 Chcete vedieť viac o tom ako posunúť svoje stránky na vyššiu úroveň. 

Pracujte na skvelých titulkoch vaších článkov. Kategorizujte si vaše texty. Používajte vo vašich príspevkoch bohaté a populárne kľúčové slová. Chcete predsa aby vás ľudia vnímali ako odborníka vašej témy a budete si tak budovať aj skvelú značku.

Čo ešte treba urobiť pre lepšiu optimalizáciu?

– Vytvorte si SEO priateľké príspevky. Ideálne je použiť kľúčové slovo do nadpisu.
– Optimalizujte vaše URL adresy, tak aby obsahovali dôležité kľúčové slovo.
– Meta popisy: Krátky a výstižný metapopis na vašej stránke je jedinečnou značkou. Týmto viete čitateľov motivovať ku kliknutiu na odkaz a prečítaniu si vašeho textu. Je to presne ten popis, ktorý sa zobrazí pri vašom odkaze vo vyhľadávači. A toto chcete. Prilákať čitateľov.
– Tagy: Dôležité! Pridávajte svoje kľúčové slová do obrázkov. Zmeňte názvy obrázkov z obrázka “image123.jpg” na “pisem-blog.jpg”. Používajte alt text v obrázku. V prípade, že dávate svoje príspevky aj na Pinterest, je to veľká výhoda.

S kľúčovými slovami to nepreháňajte, všetko s mierou.

Koľko venujete pozornosti SEO? Dostali ste pár tipov na jeho zlepšenie. Tak šup do práce nech ste viditeľný. Aj tu platí je lepšie raz zažiť ako dva krát počuť.

O budovaní spätných odkazov si povieme neskôr. Je to dôležité a tiež to patrí k SEO.

Layer 1