Ako dostať viac informácií za kratší čas do vašej mysle

Možno patríte k ľuďom čo pomerne veľa času trávia v aute alebo presúvaním sa iným dopravným prostriedkom. Mňa by zaujímalo čo vtedy robíte. Áno je to viac menej viac vaša záležitosť. Tak vám dám aspoň skvelý tip. Čo robím ja.

Vaša myseľ sa učí veľmi rýchlo!

Keďže viem, že myseľ sa dokáže učiť veľmi rýchlo, otestovala som malý trik. No dobre nebol až taký malý. Dôležité je, že to famózne funguje. Stále sa niekam ponáhľame. Svet sa veľmi zrýchlil. Smieme spomaliť a zároveň môžeme využiť aj rýchlosť. Môj experiment vznikol náhodou. Hmmm. Neverím na náhody tak si myslím, že to tak malo byť. 

Mala som ešte pár minút do odchodu na stretnutie a potrebovala som si pozrieť video – návod. Čas videa bol dlhší ako ten čo som mala k dispozícii. Video bolo na youtube a tam je možnosť video zrýchliť alebo spomaliť. Nemusíte hádať čo som spravila. Zrýchlila som to na 1,25 a otestovala som aj na 1,5. Niektorí ľudia hovoria príliš pomali a vtedy je možné zrozumiteľne počúvať aj rýchlosť 1,5. Vyššia rýchlosť bola v tomto prípade akurát pre moju myseľ. Takto som stihla pozrieť návod a ešte to aj otestovať. 

Vzdelávanie na kolesách

Cestou na stretnutie som si naplánovala ďalšie kroky k práci. Nestrácala som tak čas. Bol to veľmi dobre investovaný čas. Moja myseľ si krásne zapamätala všetko čo som potrebovala. Vynechala nepodstatné a ostalo len to dôležité. Pri pozeraní na video si to užívala ako jazdu v športovom aute na okruhu.

vzdelávanie

Rada testujem zaujímavé veci. Nedalo mi to a tak som otestavala zrýchliť aj čisté audio. Niektoré prehrávače to dovoľujú. Musím uznať, že je to super. Pri mojej ceste počúvam audioknihy alebo podcasty. Ak mi cesta v prieme trvá 45min a jeden diel podcastu, ktoré teraz počúvam má cca 35min, stihnem si takto vypočuť dve časti. To mám za deň až 4 časti čo je neuveriteľná 1,5h sebarozvoja. Spravte si z vášho dopravného prostriedku univerzitu na kolesách. Je úplne jedno či idete v aute alebo cestujete vo vlaku. V tom vlaku si asi dajte sláchdlá na vaše krásne ušká.

Vzdelávanie. Univerzita na kolesách.

Nie všetko si takto zrýchľujem. Niektoré veci si rada vypočujem aj viac krát v bežnom tempe. Presne tak ako boli nahraté. Niektorí rečníci majú totiž veľmi príjemný hlas a ten rozhodne nechcem zrýchľovať. Napríklad sa veľmi dobre počúvajú Ivetka a Peter z NLP Akadémie. S nimi sa aj poriadne nasmejete. A možno ich len tak otestujem zrýchliť. 🙂

Prajem vám veľa zábavy pri pozeraní a počúvaní a zároveň rýchle vstrebávanie informácií.

Layer 1